Celý svět si každoročně připomíná 17. dubna Světový den hemofilie. Ve všech 105 členských zemích Světové hemofilické federace (WFH) se konají nejrůznější setkání, promoakce a další podniky připomínající, jak důležité je povědomí o této geneticky podmíněné krvácivé chorobě.


Český svaz hemofiliků už několik let pořádá pro své členy, členy sesterského Hemojunioru a příznivce setkání, na němž se diskutuje o chorobě jen naprosto minimálně, ale hlavně se uzavírají přátelství, potkávají se lidé, kteří by se jinde nepotkali.
Svaz tentokrát zve účastníky do Tvrze Hummer nedaleko Prahy, kde se všichni sejdou v sobotu 14. dubna. Děti i dospělí si užijí nálady středověké tvrze, vyzkoušejí si umění tehdejších zbrojnošů, projedou se na koni a vůbec si budou vychutnávat osobitou atmosféru.
Pro ty větší a dospělé je připraveno svezení v terénních vozech Hummer na záludných překážkách speciální trati.


Při příležitosti Světového dne hemofilie se setkávají všechny generace. Ty mladší se tu mohou přesvědčit, jak obrovský pokrok léčba hemofilie za posledních pětadvacet let prodělala, v jak odlišných podmínkách na rozdíl od starších kolegů vyrůstají.
Svaz děkuje všem, kdo poskytli potřebnou podporu, především firmě Novo Nordisk, díky jíž je vůbec možné něco podobného uspořádat a způsobit radost desítkám a desítkám dětí i dospělých.
V Praze 27. března 2012

Více informací naleznete na www.hemofilici.cz .

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Myomy

myom Děložní myomy jsou benigní (nezhoubné) nádory, které vyrůstají z děložní stě­ny tvořené hladkou svalovinou. Postihují 30-40% žen v produktivním věku. U ně­kterých žen myomy nevyvolávají vel­ké obtíže a stačí je jen sledovat v rám­ci pravidelných gynekologických prohlí­dek (zejména ultrazvukem).

Číst dál...

Endometrioza

endometriozaVeškeré informace o endometrioze nám poskytl prof. MUDr. Jaroslav Živný, DrSc. přednosta Gynekologicko-porodnické kliniky 1. LF UK a VFN v Praze, kde se nachází, jediná svého druhu v republice, specializovaná ambulance pro diagnostiku a léčbu endometriozy.

Číst dál...

Gynekologické záněty

gynezanetyZáněty ženských pohlavních orgánů jsou infekční onemocnění vyvolaná bakteriemi, viry, kvasinkami, parazity a často je původců více najednou (infekce polymikrobiální). Původce ifekce může být již existující v pochvě či na zevním genitálu nebo je do organismu zanesen zvenčí.

Číst dál...