Dovolujeme si Vás touto cestou informovat o projektu VZP, v rámci kterého Všeobecná zdravotní pojišťovna hradí třetí očkovací dávku proti rakovině děložního hrdla u dívek a žen ve věku 10 - 25 let pojištěných u VZP.

 

Rakovina děložního hrdla

Rakovina děložního hrdla je po karcinomu prsu druhým nejčastějším zhoubným nádorem žen a v České republice se objevuje dvakrát až třikrát častěji než v rozvinutých zemích Evropské unie.

 

Závažným aspektem tohoto typu rakoviny je to, že postihuje převážně mladší ženy. Většina případů se objevuje u žen ve věku mezi 30 a 50 lety, tj. ve věku, kdy ženy aktivně rozvíjejí své pracovní kariéry nebo se věnují péči o rodinu nebo obojí.

 

Očkování proti rakovině děložního hrdla

 

Nejnovější a nejspolehlivější ochranou proti rakovině děložního hrdla je očkování, které výrazně snižuje riziko jejího vzniku. Kombinace očkování a pravidelných gynekologických kontrol je nejspolehlivější metodou k prevenci tohoto vážného onemocnění. Očkování se skládá ze tří dávek, které musí být podány postupně během 6 měsíců.

 

Projekt Všeobecné zdravotní pojišťovny probíhá na bázi POUKAZU, který si můžete vyzvednout na kterékoliv pobočce VZP od 17. 5. 2010. První dávka musí být aplikována po 17. 5. 2010 a nejpozději do 30. 6. 2010.

 

Podmínky programu Třetí dávka zdarma

 

  • Program probíhá od 17. 5. do 31. 12. 2010.
  • Program je určen dívkám a ženám ve věku 10-25 let (+364 dní), které jsou pojištěny u VZP a nedluží na pojistném na zdravotním pojištění.
  • Projekt se vztahuje na obě dostupné HPV vakcíny, tzn. Cervarix a Silgard.
  • Účast v programu je možná po vyzvednutí poukazu na kterékoli pobočce VZP.
  • Lékař do poukazu zaznamená aplikaci první očkovací dávky.
  • V případě druhé a třetí dávky je postačující potvrzení o platbě za tyto dávky.
  • Klientka zaplatí za dvě dávky maximálně 6 400 Kč (1. dávka = 3 200 Kč, 2. dávka = 3 200 Kč).

 

Úhrada za třetí dávku ve výši 1 000 Kč bude klientce proplacena Všeobecnou zdravotní pojišťovnou na základě vyplněného poukazu a dokladu o zaplacení očkovací látky.

Vyplněný poukaz a doklad o zaplacení je potřeba předat na pobočce VZP nejpozději do 31.12. 2010.

Příspěvek není určen na náklady spojené s aplikací očkovací látky (příspěvek je určen pouze pro úhradu očkovací látky).

Očkování probíhá v síti ambulantních gynekologů, praktických lékařů pro děti a dorost a v očkovacích centrech.

 

Pokud máte zájem o očkování s využitím projektu 3. dávka zdarma, vyzvedněte si na nejbližší pobočce VZP poukaz. Po jeho obdržení se telefonicky objednejte v naší gynekologické ambulanci k aplikaci první dávky vakcíny. Podrobnější informace získáte na www.vzp.cz.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Myomy

myom Děložní myomy jsou benigní (nezhoubné) nádory, které vyrůstají z děložní stě­ny tvořené hladkou svalovinou. Postihují 30-40% žen v produktivním věku. U ně­kterých žen myomy nevyvolávají vel­ké obtíže a stačí je jen sledovat v rám­ci pravidelných gynekologických prohlí­dek (zejména ultrazvukem).

Číst dál...

Endometrioza

endometriozaVeškeré informace o endometrioze nám poskytl prof. MUDr. Jaroslav Živný, DrSc. přednosta Gynekologicko-porodnické kliniky 1. LF UK a VFN v Praze, kde se nachází, jediná svého druhu v republice, specializovaná ambulance pro diagnostiku a léčbu endometriozy.

Číst dál...

Gynekologické záněty

gynezanetyZáněty ženských pohlavních orgánů jsou infekční onemocnění vyvolaná bakteriemi, viry, kvasinkami, parazity a často je původců více najednou (infekce polymikrobiální). Původce ifekce může být již existující v pochvě či na zevním genitálu nebo je do organismu zanesen zvenčí.

Číst dál...