Nedávno mi zavolala zpěvačka Šárka Rezková a povídá: „Pamatujete, jak jsem si v rozhovoru pro váš magazín stěžovala, že stále držím diety a nemůžu zhubnout? Tak to už není pravda - krásně jsem zhubla...a představte si, chodím cvičit - já která vždycky nesnášela sport! Cítím se výborně!O tom musíte napsat, aby to lidi věděli, že se dá krásně zhubnout bez hladovění...a za všechno může Katka Maresová..."

Samozřejmě, že tento telefonát vzbudil mou zvědavost a tak jsem si s paní Maresovou domluvila rozhovor. Přivítala mne usměvavá atraktivní blondýnka s dokonalou postavou, zakladatelka programu DietBox.

 

Co Vás vedlo založit firmu, která se specializuje na zdravou výživu a hubnutí? Je to Vaše původní profese?

Ne, já jsem dlouhá léta pracovala v oblasti reklamy. Vždycky jsem byla dokonale štíhlá  - 170cm - 50 kg. Po narození druhého dítěte jsem ale měla zdravotní problémy, jež si vyžádaly hormonální léčbu, po které jsem přibrala 30 kilo.

 

To je opravdu hodně. Takže jste začala se zdravou stravou?!

Ještě ne. Samozřejmě jsem se vrhala na nejrůznější diety - držela jsem snad všechny , které kdy kdo vymyslel. K tomu jsem nakupovala tuny hubnoucích koktejlů, čajů, krémů atd. Měsíčně jsem za doplňky na hubnutí utratila až 20 tisíc, ale nemělo to žádný efekt - ještě jsem přibrala.

 

Kdo Vás přivedl k programu DietBox?

Nikdo, vymyslela jsem ho sama. Jak už jsem říkala, vždycky jsem byla štíhlá a patřičně pyšná na svou postavu. Nikdy jsem nevynechala příležitost,  se ukázat v plavkách nebo nějakém sexy oblečku. Najednou jsem začala svoje tělo nenávidět. Ty špeky, ten obrovský zadek. Psychicky jsem byla na pokraji zhroucení. Nejen, že jsem byla tlustá, ale navíc i neskutečně protivná - divím se, že to můj  manžel se mnou vydržel. Ale to není zdaleka všechno. Teprve, když jsem byla sama tlustá jsem pochopila, jak jsou obézní lidé v naší společnosti diskriminováni. U prvního dítěte,  se mohli chlapi přetrhnout, aby mi pomohli s kočárkem, teď se k tomu nikdo neměl ani na požádání - všichni se vymlouvali na nemocná záda. Nepříjemně jsem se začala cítit i v práci. Šéf mne vždycky posílal na různé akce jako reprezentantku firmy, teď mi skoro zakazoval tam chodit.

Největší šok jsem ale zažila, když jsem si šla koupit džíny. Vždycky jsem nosila velikost 36. S ohledem na to, že jsem přibrala, jsem prodavačky požádala o 40, ale nemohla jsem se do nich nasoukat. Stejně dopadly velikosti 42 a 44. Když jsem si do kabinky odnášela čtyřicet šestku, zaslechla jsem, jak prodavačka říká: „ Stejně tam tu svoji tlustou prdel nenacpe"... A to mne nastartovalo. Hodila jsem jí ty džíny na pult a povídám: „ Za tři měsíce, budu mít lepší postavu než Vy!"

 

A dokázala jste to?

Ano. Hned jsem vyrazila do knihkupectví a nakoupila odbornou literaturu o anatomii, fyziologii, výživě atd. Žádné zaručené pseudodiety - knihy, které napsali specialisté - lékaři, profesionální trenéři, aj. Utratila jsem za ty knihy tenkrát 10 tisíc, ale byla to nejlepší investice v mém životě. Doma jsem to všechno nastudovala a začala podle toho vařit.

Zjistila jsem, jaký má být můj energetický příjem, abych zhubla a že mám jíst v malých dávkách 5x denně. Protože nebylo v mých silách neustále běhat kolem plotny a vařit, tak jsem vždycky navařila jednou týdně, jídlo rozdělila do mističek, nakoupila jogurty, ovoce a všechno uložila do lednice.

 

To jste asi musela lednici úplně vyprázdnit?!

Vůbec ne, program na celý týden se vejde do jedné přihrádky. No, a pak když jsem šla ráno do práce, tak jsem si vzala s sebou tu jednu denní dávku a v práci to jen ohřívala v mikrovlnce. Po čtrnácti dnech už byly vidět výsledky a za tři měsíce jsem se dostala na 60 kg. No, a pak se strhla šílená lavina...

 

...všichni chtěli vědět, jak jste to dokázala?!

Přesně. Nejdříve mne poprosila kamarádka, která neumí vařit, jestli bych nevařila i pro ni. Protože jsem stále byla v dietním režimu, tak jsem toho prostě jen připravila více . Jenže za dva týdny, kdy pocítila výsledky, přivedla dalších 8 kolegyň, že chtějí hubnout taky. V té době jsem se nepohodla v práci, tak jsem dala výpověď a začala s podnikáním - nejdříve doma.

 

To jste si z bytu udělala vývařovnu zdravé výživy?

Ano, mrazící boxy jsme měli všude - v předsíni ,v obývacím pokoji, ale ve chvíli, kdy jsem nastěhovala mrazák i do ložnice, se můj muž vzepřel a navrhl mi, abych se s podnikáním přesunula někam jinam. To už jsem to přestávala sama stíhat, protože jsem od rána do večera jenom vařila, pekla a míchala pomazánky. Pak přišli zákazníci a já jim dala dvě tašky s jídlem na celý týden a rozpisem, co kdy mají jíst. Navíc mi neustále volali, jestli můžou tohle nebo tamto, takže jsem sama uznala, že uzrál čas, posunout se dále...

 

Takže jste založila firmu...

Se dvěma kamarádkami jsme založily firmu, sehnaly prostory pro kanceláře a začaly hledat firmu, která by pro nás vařila, protože jsem se zařekla, že já už to nebudu. Vybraly jsme si asi největší firmu v ČR, která se zabývá šokovým zamrazováním potravin dusíkem.Zmrazování dusíkem jsme zvolili proto, že při této metodě jídlo ztrácí max. 5% nutričních hodnot ( zatímco běžným zmrazením v chladničce až 45% ) - je to metoda nejšetrnější, i když zároveň nejdražší. Když jsme jejich manažerům objasnili, o co se jedná, zeptali se, jaké množství u nich asi budeme objednávat - kolik porcí . Odpověděli jsme, že 10 a oni se ujišťovali: „ deset tisíc?" Ne, 10 kusů." Zněla naše odpověď. Nevím, co ty lidi z firmy, která zmrazuje 10 tisíc kusů jídel denně, vedlo k tomu, že souhlasili a podepsali s námi rozsáhlou smlouvu, nicméně se domnívám, že dnes svého kroku nelitují.

 

Jak to bylo dál, vystačili jste si s referencemi svých klientů?

Jedna klientka měla známou v rozhlase a pochlubila se jí, jak zhubla. Byla jsem tedy pozvaná do živého vysílání, kde jsem mluvila o naší metodě a odpovídala na dotazy posluchačů. Také tam zveřejnili moje telefonní číslo. Když jsem si po odvysílání zapnula mobil měla jsem přes 150 zmeškaných hovorů. Po návratu do kanceláře mi kolegyně oznámily, že už máme 800 objednávek. Po třech měsících jsme firmu přestěhovaly do těchto větších prostor, začaly jsme spolupracovat s předním českým odborníkem na výživu, Ing. Havlíčkem, který je náš garant.

 

To je ten Ing. Havlíček z pořadu Jste to co jíte?

To je on. Pomáhá nám sestavovat jídelníčky. Vždycky když vymyslíme nový recept, konzultujeme to s ním. Náš program už není určen pouze pro lidi, kdo chtějí hubnout, ale také pro ty, jež chtějí ozdravit organismus. Pro diabetiky, kardiaky, lidi se zvýšeným cholesterolem nebo dokonce vrcholové sportovce, kteří potřebují speciální výživu, aby měli dostatek energie.

 

Jak to vypadá, když za vámi přijde nový klient?

My sázíme na osobní přístup. Nejprve s každým uděláme vstupní konzultaci. Takový pohovor, ze kterého zjistíme jeho „anamnézu". Vysvětlíme mu principy naší metody a on se na základě toho rozhodne, jestli s námi hubnout zkusí nebo ne. Konzultace je zcela zdarma i v případě, že se vám náš produkt nebude líbit a nekoupíte si ho. Nikoho do ničeho nenutíme, člověk musí sám chtít. Jestliže nebudete psychicky připravená zhubnout, náš program vám nepomůže, protože ho budete porušovat.

 

Když se klient rozhodne, že s vámi spolupracovat chce, co následuje?

Dostane jídlo na celý den - v pěti porcích - snídaně, svačina, oběd, svačina večeře + košíček s ovocem a zeleninou. Jí se vždy po třech hodinách.Pro své balíčky si lidé docházejí jednou týdně, eventuelně jim je, za příplatek vozíme.Základní dieta se drží měsíc, vždy 6 dní v týdnu  a je nastavená tak, aby se týdenní úbytek hmotnosti pohyboval kolem 1,5 kg, čili 6 kg za měsíc. Někteří lidé zhubnou více, jiní o něco méně, to záleží na tom, jak svůj organismus zatěžovali různými dietami, ale zhubnou všichni.

 

Proč jen 6 dní v týdnu? Co ten sedmý den? To se zcela hladoví?

Naopak, sedmý den je tzv. porušovací, na to se každý nejvíce těší, protože to může jíst co chce, ale zase dodržovat tříhodinové intervaly.

 

Co alkohol? Je vyloučen?

Tvrdý alkohol není doporučen, bílé víno nebo sklenička piva  není na závadu.

 

Proč vždycky jen bílé víno. Proč ne červené?

Bílé víno pomáhá štěpit tuky a taky ho obvykle vypijete méně - je určeno k jídlu, zatímco červené k popíjení...

 

Vy stále držíte svoji dietu?

Už ne, ale začala jsem jíst zdravěji než předtím. Náš program má jednu nevýhodu - jakmile ho úspěšně absolvujete a vaše tělo si zvykne na zdravou stravu, máte problém jíst cokoli jiného. Tělo si odvykne zpracovávat nezdravé věci a protestuje. Náš program ve své podstatě není dieta - je to způsob, jak očistit a nastartovat organismus - nastartovat k rychlejšímu metabolismu

 

Chodí k vám častěji muži nebo ženy?

Zpočátku naši klientelu tvořily ženy z více než 70%. Dnes už je to 50 na 50. Je pravda, že muži, když se rozhodnou držet dietu, jsou striktnější a disciplinovanější. Většinou začnou i pravidelně cvičit.Kromě toho, muži hubnou nespravedlivě rychleji než ženy a navíc přesně v těch partiích, kde to potřebují - na břiše. Vždycky, když k nám přijde pár, tak je na tuto skutečnost upozorňujeme, aby pak ženy neztratily motivaci, když uvidí,jak jejich partner rychle hubne.

 

Hraje v úspěšnosti vašeho programu roli věk? Říká se, že čím je člověk starší, tím hůře hubne.

U nás to tak není. U naší diety hraje největší roli to, kolik diet má dotyčná osoba za sebou - čím více, tím pomaleji se její metabolismus startuje.Někteří lidé mají věčnými dietami tak zpomalený metabolismus, že jim jeho nastartování trvá i několik  měsíců. Věkové rozmezí našich klientů je od 20ti do 90ti let a nepozorujeme mezi nimi žádné rozdíly ve výsledcích.

 

Jak jsou na tom vaši klienti poté, co zhubnou, funguje tady také jojo efekt?

Ne, naše dieta je zaměřena tak, že ztratíte tuk, ale svalová hmota vám zůstane. My jsme s mnoha klienty v kontaktu i poté, co zhubnou. Často pokračují v našem programu, ale už podle svých možností, takže mi třeba posílají SMS, kolik ještě zhubli.Samozřejmě, že znovu přibrat můžete a zákazníci se nám vracejí - považují za velkou křivdu, když přiberou tři kila - hned si běží pro balíčky alespoň na 14 dní...

 

Je před absolvováním vašeho programu nutná zdravotní prohlídka.

Ne, ale spolupracujeme s lékaři, se kterými konzultujeme některé zdravotní problémy pacientů.Také se musím pochlubit, že naše dieta má na organismus tak ozdravný účinek, že jsme dokonce pomohli čtyřem klientkám, které nemohly otěhotnět - už mají děti. Jednak zhubnutí pomáhá zlepšit plodnost, ale určitě určitou roli hraje i psychika.

Velmi dobré výsledky máme s diabetiky. Naše dieta je pro diabetiky ideální. Většině našich klientů s cukrovkou se výrazně zlepší zdravotní stav a dokonce jim lékaři snižují dávky inzulínu.

 

Je tento stravovací režim vhodný pro těhotné a kojící ženy?

V těhotenství a při kojení by se obecně neměla držet redukční dieta, takže je potřeba počkat až po tomto období.

 

Všichni vaši zákazníci mají stejnou dietu - stejnou skladbu jídelníčku?

Ano, pouze klientům vycházíme vstříc, když některé potraviny nejedí - nejčastěji brokolici a hovězí maso. Jídelníček je pak založený převážně na drůbeži a rybách.

 

Není taková omezená skladba jídel jednotvárná?

To byste se divila, co vše lze připravit z drůbeže - moravský brabec nebo segedinský guláš například. Lidé mi pak volají, že dostali špatné balíčky, protože je tam vepřové maso - ale není, vše je připraveno tak, že je to od vepřového k nerozeznání.

 

Jak se vám to daří? Asi nepoužíváte žádné kořenící přípravky a dochucovadla?

To v žádném případě. V našich pokrmech nejsou žádná éčka ani glutaman nebo podobné přísady. Ochucujeme výhradně bylinkami jako je rozmarýn, šalvěj, bazalka, estragon atd. a cibulí a česnekem. Samozřejmě velmi málo solíme.

 

Vaše firma má celorepublikovou působnost?

Ano, máme pobočky ve všech regionech, teď jsme jednu otevřeli i na Slovensku - v Popradu.

 

Kolik vaše dieta stojí? Není to jen pro movitější klienty?

Určitě ne. Naše dieta stojí 283 Kč na den, tj. 6800 Kč na měsíc. Když si spočítáte, kolik utratíte měsíčně za potraviny, kolik benzínu projedete, že občas zajdete do restaurace nebo fast foodu , kolik energie a času spotřebujete při přípravě jídla a taky, kolik ho  vyhodíte, protože uděláte příliš velký nákup a projdou záruční lhůty, tak myslím, že mnozí s našim programem dokonce ušetří.

 

Co říct závěrem? Dostala jsem s sebou na zkoušku krabičku špaget s drůbežím masem a tomatovou omáčkou a byly vynikající. Odteď už se nebudu stresovat tím, co bych dělala, kdybych náhodou přibrala - kdyby se to stalo, prostě zavolám Katce a budu si nějakou dobu pochutnávat na DietBoxech...

 


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Myomy

myom Děložní myomy jsou benigní (nezhoubné) nádory, které vyrůstají z děložní stě­ny tvořené hladkou svalovinou. Postihují 30-40% žen v produktivním věku. U ně­kterých žen myomy nevyvolávají vel­ké obtíže a stačí je jen sledovat v rám­ci pravidelných gynekologických prohlí­dek (zejména ultrazvukem).

Číst dál...

Endometrioza

endometriozaVeškeré informace o endometrioze nám poskytl prof. MUDr. Jaroslav Živný, DrSc. přednosta Gynekologicko-porodnické kliniky 1. LF UK a VFN v Praze, kde se nachází, jediná svého druhu v republice, specializovaná ambulance pro diagnostiku a léčbu endometriozy.

Číst dál...

Gynekologické záněty

gynezanetyZáněty ženských pohlavních orgánů jsou infekční onemocnění vyvolaná bakteriemi, viry, kvasinkami, parazity a často je původců více najednou (infekce polymikrobiální). Původce ifekce může být již existující v pochvě či na zevním genitálu nebo je do organismu zanesen zvenčí.

Číst dál...