Před létem každoročně vrcholí nelí­tostný ženský boj s nežádoucím porostem na vybraných partiích těla. Plavky a letní móda totiž neznají slitování. Od­halí vše, co v jiných ročních obdobích zůstává skryto zvědavým očím.

Číst dál...

Nehet   -   nehtová   destička   - je tvořen převážně keratinem, proteinovou (bílkovinovou) substancí, která tvoří základ každé zrohovatělé tkáně. Má bělavou barvu a skrz něj prosvítá narůžověle zbarvené nehtové lůžko.

Číst dál...

Dobře se nalíčit není tak samozřejmé, jak by se na první pohled zdálo. Některé ženy mají cit pro barvy a dokáží vyzdvihnout přednosti svého obličeje, některým to moc nejde a další to radši vzdávají. Vůbec nemáme ambice v pár řádcích vše dokonale vysvětlit, ale pár aktuálních informací společně s těmi základními a nadčasovými může pomoci v nesnázích.

Číst dál...

V minulém povídání jsme probrali techniku a zásady líčení pleti, rtů a očí.Dnes budeme pokračovat v líčení podle barev a také dodržíme slib a prozradíme triky k vylepšení tvaru a posazení oka.

Číst dál...

salus-saloos-regeneracni-oblicejovy-olej-bio-argan-revital-20-ml

Kosmetické přípravky ve formě olejů jsou známy od starověku. V poslední době získávají obličejové oleje opět popularitu. Jedná se totiž o substance bohaté na cenné a velmi účinné přírodní látky, které mají až zázračné účinky na naši pleť, takže v současnosti jsou pleťové oleje nejnovější zbraní v boji proti stárnutí mezi Hollywoodskými hvězdami.

Číst dál...

V této době se hlavně děvčata začínají poprvé důsledně o svou pleť zajímat a jejich  první návštěvy kosmetiky bývají ve věku i 13 let. Pleť je nečistá, plná vyrážek a vřídků, což je důsledek hormonálních změn souvisejících s počátkem menstruace, kdy začnou nadměrně pracovat mazové žlázy. Mluvíme o poruchách činnosti mazových žláz.

Číst dál...

Jak zjistit, že je kosmetička skutečný odborník :

 

Při prvním objednání je to těžké, ale něco se odhadnout dá. Samozřejmostí musí být v saloně dodržování čistoty a kosmetička by měla být navíc příjemná. Na co by si měla dát žena při první návštěvě kosmetiky bedlivý pozor jsou dlouhé a dokonce nalakované a nalepené nehty kosmetičky. Hrozí velké nebezpečí poranění kůže s přenosem infekce a třeba i alergenů z nalepených nehtů a acetonu z laků.

Číst dál...

Vlas tvoří zrohovatělá bílkovina, zvaná keratin.Vlasy jsou uloženy ve vlasových váčcích. Na dolní rozší­řenou část vlasu - cibulku - nasedá vlasová papila, ve které se nachází nejjemnější vlásečnice - kapiláry, jenž zajišťují zásobování růstové zóny (matrix).

Číst dál...

Možnosti klasické medicíny bývají často vyčerpány a co se týče preventivní medicíny jsou možnosti omezené a hůře proveditelné. MUDr. Milan Nasswettr (Olomouc) internista a homeopat zabývající se preventivní medicínou, vytvořil s tricholožkou  Alenou Šamanovou   a dalšími odborníky komplexní vlasovou diagnostiku, na základě které lze mnohé nemoci včas podchytit a chronické problémy léčit.

Číst dál...

Největší výskyt vší bývá vždy  začátkem školního roku, kdy se děti vracejí z prázdnin a mezi sebou si vyměňují nejen své zážitky. V poslední době se tito parazité objevují i ve vlasech dospělých. Častěji  v době zvýšené frekvence společenských, či pracovních setkání, tedy na počátku zimy.

Číst dál...

Myomy

myom Děložní myomy jsou benigní (nezhoubné) nádory, které vyrůstají z děložní stě­ny tvořené hladkou svalovinou. Postihují 30-40% žen v produktivním věku. U ně­kterých žen myomy nevyvolávají vel­ké obtíže a stačí je jen sledovat v rám­ci pravidelných gynekologických prohlí­dek (zejména ultrazvukem).

Číst dál...

Endometrioza

endometriozaVeškeré informace o endometrioze nám poskytl prof. MUDr. Jaroslav Živný, DrSc. přednosta Gynekologicko-porodnické kliniky 1. LF UK a VFN v Praze, kde se nachází, jediná svého druhu v republice, specializovaná ambulance pro diagnostiku a léčbu endometriozy.

Číst dál...

Gynekologické záněty

gynezanetyZáněty ženských pohlavních orgánů jsou infekční onemocnění vyvolaná bakteriemi, viry, kvasinkami, parazity a často je původců více najednou (infekce polymikrobiální). Původce ifekce může být již existující v pochvě či na zevním genitálu nebo je do organismu zanesen zvenčí.

Číst dál...