Jako každá žena jistě toužíte po pevné postavě s ladnými křivkami. Cvičíte, držíte dietu, a přesto se vám nedaří vytvarovat postavu v požadovaných lokalitách, především na bříšku, stehnech a hýždích? Nevěště hlavu: řešení existuje v podobě dosti populární lékařské metody, kterou je liposukce.

Číst dál...

Vrásky jsou neodmyslitelně spojovány s procesem stárnutí. Je tudíž snahou všech, kteří se zabývají kosmetickou chirurgií, využívat všechny možné prostředky k jejich odstranění, nebo alespoň zlepšení.

Číst dál...

Informace o operacích nosu nám poskytl MUDr. David Tomášek, Centrum estetické a plastické chirurgie, Antala Staška 80, Praha 4 - Krč.

 

Chirurgická úprava tva­ru nosu, zvaná rhinoplastika, není jen estetickým zá­krokem, ale zlepsjje, nebo upravuje i jednu z funkcí to­hoto orgánu, čili dýchání. Estetický a funkční význam operace výrazně zlepšuje psychický stav operova­ného, zbavuje ho komple­xů a přispívá k jeho tělesné a duševní harmonii.

Číst dál...

V posledních letech je stále více žen ochotno podstoupit operaci prsou pro své zkrášlení a zvýšení sebevědomí. Přestává to být výsadou movitých, mnohé z nás si prostě na tuto operaci ušetří. Počet klinik nabízejících tuto službu se zvyšuje geometrickou řadou, pro media je to vděčné téma.

Číst dál...

V čem jsou plastické operace jiné než ostatní operace? Zatímco k chirurgovi, gynekologovi, urologovi, ortopédovi a k dalším lékařským odbornostem přichází pacient se zdravotním problémem a operace ho má tohoto problému zbavit, plastického chirurga navštěvuje v podstatě zdravý člověk. Přeje si jen vypadat lépe, jde tedy především o kosmetický efekt. Proto je také - vedle nároku na zručnost plastického chirurga - ještě větší důraz než u ostatních operací kladen i na rychlý a bezproblémový průběh hojení pooperační rány.

Číst dál...

MUDr. Pavel Krejzlík z Brna, soudní znalec v oboru ústní, čelistní a obličejové chirurgie, laserové chirurgie a kosmetologie, ředitel společnosti Evropského centra zdraví a krásy, externí spolupracovník kliniky Bodyestet a Sanofyto má v aplikaci botulotoxinu mnohaleté  zkušenosti. Z nemalého výčtu jeho pracovního vytížení a praxe je jeho erudovanost zřejmá. Proto jsme informace o využití botulotoxinu pro krásu a také na omezení pocení získali na správném místě.

Číst dál...

Jak už to tak bývá, málokdo z nás je na 100% spokojený se svým tělem. Nejčastěji si stěžujeme, že nám příroda měla přidat nebo naopak ubrat na úplně jiných místech než tak učinila. Proto mnoho lidí podstupuje různé zákroky z oblasti estetické chirurgie.

Číst dál...

Laser je  vysoce organizovaný paprsek - proud fotonů, který má tři základní vlastnosti. V první řadě tyto fotony mají pouze jednu barvu, laserový paprsek je tedy monochromatický. Víte, které světlo je vůbec "nejšpinavější"? Denní - bílé světlo. Fotony tvořící denní světlo totiž kmitají ve všech vlnových délkách, ale ve výsledném efektu se tyto délky navzájem vykrátí.

Číst dál...

Myomy

myom Děložní myomy jsou benigní (nezhoubné) nádory, které vyrůstají z děložní stě­ny tvořené hladkou svalovinou. Postihují 30-40% žen v produktivním věku. U ně­kterých žen myomy nevyvolávají vel­ké obtíže a stačí je jen sledovat v rám­ci pravidelných gynekologických prohlí­dek (zejména ultrazvukem).

Číst dál...

Endometrioza

endometriozaVeškeré informace o endometrioze nám poskytl prof. MUDr. Jaroslav Živný, DrSc. přednosta Gynekologicko-porodnické kliniky 1. LF UK a VFN v Praze, kde se nachází, jediná svého druhu v republice, specializovaná ambulance pro diagnostiku a léčbu endometriozy.

Číst dál...

Gynekologické záněty

gynezanetyZáněty ženských pohlavních orgánů jsou infekční onemocnění vyvolaná bakteriemi, viry, kvasinkami, parazity a často je původců více najednou (infekce polymikrobiální). Původce ifekce může být již existující v pochvě či na zevním genitálu nebo je do organismu zanesen zvenčí.

Číst dál...