Dobře se nalíčit není tak samozřejmé, jak by se na první pohled zdálo. Některé ženy mají cit pro barvy a dokáží vyzdvihnout přednosti svého obličeje, některým to moc nejde a další to radši vzdávají. Vůbec nemáme ambice v pár řádcích vše dokonale vysvětlit, ale pár aktuálních informací společně s těmi základními a nadčasovými může pomoci v nesnázích.

Číst dál...

V minulém povídání jsme probrali techniku a zásady líčení pleti, rtů a očí.Dnes budeme pokračovat v líčení podle barev a také dodržíme slib a prozradíme triky k vylepšení tvaru a posazení oka.

Číst dál...

Myomy

myom Děložní myomy jsou benigní (nezhoubné) nádory, které vyrůstají z děložní stě­ny tvořené hladkou svalovinou. Postihují 30-40% žen v produktivním věku. U ně­kterých žen myomy nevyvolávají vel­ké obtíže a stačí je jen sledovat v rám­ci pravidelných gynekologických prohlí­dek (zejména ultrazvukem).

Číst dál...

Endometrioza

endometriozaVeškeré informace o endometrioze nám poskytl prof. MUDr. Jaroslav Živný, DrSc. přednosta Gynekologicko-porodnické kliniky 1. LF UK a VFN v Praze, kde se nachází, jediná svého druhu v republice, specializovaná ambulance pro diagnostiku a léčbu endometriozy.

Číst dál...

Gynekologické záněty

gynezanetyZáněty ženských pohlavních orgánů jsou infekční onemocnění vyvolaná bakteriemi, viry, kvasinkami, parazity a často je původců více najednou (infekce polymikrobiální). Původce ifekce může být již existující v pochvě či na zevním genitálu nebo je do organismu zanesen zvenčí.

Číst dál...