salus-saloos-regeneracni-oblicejovy-olej-bio-argan-revital-20-ml

Kosmetické přípravky ve formě olejů jsou známy od starověku. V poslední době získávají obličejové oleje opět popularitu. Jedná se totiž o substance bohaté na cenné a velmi účinné přírodní látky, které mají až zázračné účinky na naši pleť, takže v současnosti jsou pleťové oleje nejnovější zbraní v boji proti stárnutí mezi Hollywoodskými hvězdami.

Číst dál...

V této době se hlavně děvčata začínají poprvé důsledně o svou pleť zajímat a jejich  první návštěvy kosmetiky bývají ve věku i 13 let. Pleť je nečistá, plná vyrážek a vřídků, což je důsledek hormonálních změn souvisejících s počátkem menstruace, kdy začnou nadměrně pracovat mazové žlázy. Mluvíme o poruchách činnosti mazových žláz.

Číst dál...

Jak zjistit, že je kosmetička skutečný odborník :

 

Při prvním objednání je to těžké, ale něco se odhadnout dá. Samozřejmostí musí být v saloně dodržování čistoty a kosmetička by měla být navíc příjemná. Na co by si měla dát žena při první návštěvě kosmetiky bedlivý pozor jsou dlouhé a dokonce nalakované a nalepené nehty kosmetičky. Hrozí velké nebezpečí poranění kůže s přenosem infekce a třeba i alergenů z nalepených nehtů a acetonu z laků.

Číst dál...

Myomy

myom Děložní myomy jsou benigní (nezhoubné) nádory, které vyrůstají z děložní stě­ny tvořené hladkou svalovinou. Postihují 30-40% žen v produktivním věku. U ně­kterých žen myomy nevyvolávají vel­ké obtíže a stačí je jen sledovat v rám­ci pravidelných gynekologických prohlí­dek (zejména ultrazvukem).

Číst dál...

Endometrioza

endometriozaVeškeré informace o endometrioze nám poskytl prof. MUDr. Jaroslav Živný, DrSc. přednosta Gynekologicko-porodnické kliniky 1. LF UK a VFN v Praze, kde se nachází, jediná svého druhu v republice, specializovaná ambulance pro diagnostiku a léčbu endometriozy.

Číst dál...

Gynekologické záněty

gynezanetyZáněty ženských pohlavních orgánů jsou infekční onemocnění vyvolaná bakteriemi, viry, kvasinkami, parazity a často je původců více najednou (infekce polymikrobiální). Původce ifekce může být již existující v pochvě či na zevním genitálu nebo je do organismu zanesen zvenčí.

Číst dál...