salus-saloos-regeneracni-oblicejovy-olej-bio-argan-revital-20-ml

Kosmetické přípravky ve formě olejů jsou známy od starověku. V poslední době získávají obličejové oleje opět popularitu. Jedná se totiž o substance bohaté na cenné a velmi účinné přírodní látky, které mají až zázračné účinky na naši pleť, takže v současnosti jsou pleťové oleje nejnovější zbraní v boji proti stárnutí mezi Hollywoodskými hvězdami.


Dermatolog David Colbert ,zakladatel Colbert MD Skincare , který studoval výhody olejů pro péči o pokožku a proti stárnutí obličeje 15 let , vysvětluje, jakým jsou přínosem pro pokožku.

 

Ochrana před volnými radikály
Mnohé rostlinné oleje , včetně arganového , mučenkového nebo marulového oleje, jsou silnými antioxidanty – zbavují pleť volných radikálů . Ráno, vmasírujte několik kapek oleje do čisté pokožky, počkejte dvě minuty a aplikujte denní krém s UV faktorem (ten oleje neobsahují).

 

Zlepšení tolerance pleti
Oleje mohou zabránit podráždění způsobenému některými anti- aging přísadami kosmetických výrobků . Arganový , yangu a brutnákový olej mají protizánětlivé účinky. Vmasírujte několik kapek oleje před použitím nočního krému.

 

Hydratace
Většina žen po třicítce začíná bojovat s prohlubujícími se vráskami, které jsou způsobeny ztrátou vlhkosti pleti a jejim vysycháním. Většina pleťových krémů obsahuje trochu oleje , ale ne tolik, aby se vyrovnal velký rozdíl ve ztrátě vody. Vzhledem k tomu, že oleje jsou lipofilní , neboli „tuk milující“, projdou do lipidové vrstvy kůže rychleji , zabraňují ztrátě vody a účinněji zadržují v kůži vlhkost. Nejvíce hydratují olivový a kokosový olej.

 

Lepší vstřebávání
Pokud použijete olej pod anti- aging krém , molekuly oleje se chovají jako malí trojští koně, pomáhají vstřebávání aktivních složek krému – jako jsou retinol , kyselina glykolová a vitamin C - hlouběji do kůže a to vše bez podráždění jejího
povrchu.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Myomy

myom Děložní myomy jsou benigní (nezhoubné) nádory, které vyrůstají z děložní stě­ny tvořené hladkou svalovinou. Postihují 30-40% žen v produktivním věku. U ně­kterých žen myomy nevyvolávají vel­ké obtíže a stačí je jen sledovat v rám­ci pravidelných gynekologických prohlí­dek (zejména ultrazvukem).

Číst dál...

Endometrioza

endometriozaVeškeré informace o endometrioze nám poskytl prof. MUDr. Jaroslav Živný, DrSc. přednosta Gynekologicko-porodnické kliniky 1. LF UK a VFN v Praze, kde se nachází, jediná svého druhu v republice, specializovaná ambulance pro diagnostiku a léčbu endometriozy.

Číst dál...

Gynekologické záněty

gynezanetyZáněty ženských pohlavních orgánů jsou infekční onemocnění vyvolaná bakteriemi, viry, kvasinkami, parazity a často je původců více najednou (infekce polymikrobiální). Původce ifekce může být již existující v pochvě či na zevním genitálu nebo je do organismu zanesen zvenčí.

Číst dál...