20140316 161842

 

Jablkové placky dělávala moje babička nejen jako moučník, ale také jako hlavní jídlo. Nesnášela jsem je já i děda (pivo k nim moc nejde...). Nedávno jsem si na recept vzpomnněla když jsem přemýšlela co s nadbytkem jablek. Je to zvláštní, ale dnes mi připadají vynikající. Jednoduché, rychlé a chutné... :)

Číst dál...

sneci
Nedávno jsem se dívala na webu tv Nova na postup na výrobu pudinkových šneků z kynutého těsta. U nás doma frčí podobný recept, jen s čokoládovou náplní. Také kynuté těsto dělám trochu jinak, protože to v receptu Ládi Hrušky je po upečení určitě brzy suché (což je ostatně typická vlastnost klasického kynutého těsta). Jak to udělat, aby byly výrobky z kynutého těsta déle vláčné? Tajemství spočívá v přidání majonézy... :)

Číst dál...

1794681 10203439740223836 1724805157 n
Recept na tento cheesecake mi poslal můj kamarád Martin. Nejen, že dort nesrovnatelně lépe naaranžoval a nafotil, ale je také mnohem zkušenější kuchař a pekař - což si můžete ověřit v restauraci Cafe & bar Beseda ve Vsetíně. Recept je malinko pracnější, ale když prý budete dort připravovat 2x týdně, nepříjde vám to... :)

Číst dál...

koblihy
Výroba standardních koblih z kynutého těsta je časově náročná a vyžaduje určité kuchařské zkušenosti. Kynuté těsto je vždycky sázka do loterie. Podaří se kvásek? Vykyne těsto dost? Nevykyne moc? Koblihy vždy vykrajuji skleničkou o průměru 10 cm. Jednou mají hotové koblihy standardní velikost, jindy jsou jako kola od vozu...nakynou ještě ve friťáku...ale o kolik, to je vždy překvapení... Těsto z tvarohu a prášku do pečiva všechny problémy řeší a nejen to. Koblihy jsou mnohem vláčnější a hlavně - zvládne je úplně každý... :)

Číst dál...

Jestli se cítíte na něco neobvykle sladkého, tak vyzkoušejte Nigellin datlový dort, který jsem odkoukala z jejích Nigella bites. Je tam trochu zvláštní příprava, ale když dáte dostatečně vody, tak se to povede. Vysvětlení dále.
Nigella napřed smíchá sypké přísady, potom tekuté a nakonec to smíchá všechno dohromady.
175 g polohrubé mouky
100 g muškátového cukru
prášek do pečiva

Číst dál...

jogurtovabuchtaJogurtová kelímková buchta je jednoduchá na přípravu, chutná a vláčná. Nejlepší je ještě teplá, přímo z plechu. Jen se po ní zapráší...

Ingredience:

1 kelímek mléka
2 kelímky  bílého jogurtu  
2 vejce
3 kelímky polohrubé mouky

Číst dál...

cheesecake2
Recept na Cheesecake z Lučiny jsem kdysi před lety dostala od kamarádky. Od té doby je tento lahodný a na přípravu jednoduchý dort nedílnou součástí všech našich rodinných oslav. Je tak dobrý, že každý kdo jej okusí, požádá o recept. Tak tady je...

Číst dál...