Vážení spoluobčané, obracíme se na Vás, protože příští dny rozhodnou o osudu nejen naší petice Stop kouření, ale hlavně omezení kouření v naší zemi. Probíhá totiž (zřejmě poslední řádná) schůze poslanecké sněmovny, která by měla ve středu 6.května zákon definitivně projednat a rozhodnout o něm.

V minulých měsících se přitom několikrát stalo, že se poslanci na poslední chvíli rozhodli návrh zákona z programu stáhnout, aby se vyhnuli jeho projednání a eventuálnímu přijetí. Máme informace, že se někteří poslanci napojeni na tabákový průmysl pokusí tuto obstrukci zopakovat a tím definitivně zákon smést.
 Chceme-li naše snažení dotáhnout do vítězného konce, musíme se hlasitě ozvat a poslanci se o nás a našich názorech musejí dozvědět. Proto vás prosíme – sedněte k počítači a pošlete jakýchkoliv vzkaz poslancům týkající se našich požadavků na zákaz kouření ve veřejných prostorách.K dnešnímu dni evidujeme 108.888 podpisů, jedná se o jednu z největších petičních akcí v novodobé historii České republiky.
 Pokud poslanci zákon nepřijmou teď, tak se po volbách bude muset proces rozjet znovu – a to bude trvat minimálně další rok.

Seznam poslanců a jejich emaily najdete na http://www.psp.cz/sqw/fsnem.sqw

V jednotě je síla – vždy to fungovalo a fungovat bude!

Lukáš Nádvorník
MUDr. Eva Králíková

Petice Stop kouření

Chcete i Vy, aby se Česká republika připojila k mnoha vyspělým zemím,
kde ve veřejných prostorách platí zákaz kouření?

www.stopkoureni.cz

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Myomy

myom Děložní myomy jsou benigní (nezhoubné) nádory, které vyrůstají z děložní stě­ny tvořené hladkou svalovinou. Postihují 30-40% žen v produktivním věku. U ně­kterých žen myomy nevyvolávají vel­ké obtíže a stačí je jen sledovat v rám­ci pravidelných gynekologických prohlí­dek (zejména ultrazvukem).

Číst dál...

Endometrioza

endometriozaVeškeré informace o endometrioze nám poskytl prof. MUDr. Jaroslav Živný, DrSc. přednosta Gynekologicko-porodnické kliniky 1. LF UK a VFN v Praze, kde se nachází, jediná svého druhu v republice, specializovaná ambulance pro diagnostiku a léčbu endometriozy.

Číst dál...

Gynekologické záněty

gynezanetyZáněty ženských pohlavních orgánů jsou infekční onemocnění vyvolaná bakteriemi, viry, kvasinkami, parazity a často je původců více najednou (infekce polymikrobiální). Původce ifekce může být již existující v pochvě či na zevním genitálu nebo je do organismu zanesen zvenčí.

Číst dál...